Dlaczego warto zdecydować się na dom od dewelopera?

Kategoria: Blog

deweloper

Jeśli marzy nam się dom jednorodzinny, mamy do wyboru trzy możliwości – zakup domu z rynku wtórnego, budowę nowego budynku lub kupno z rynku pierwotnego. Ponieważ dom z rynku wtórnego bywa ryzykowną i dość kosztowną inwestycją, a budowa własnego domu to proces niezwykle czasochłonny, coraz więcej osób decyduje się na kupno domu od dewelopera. Jakie zalety ma to rozwiązanie?

Wygoda i oszczędność

Do największych zalet kupna domu jednorodzinnego od dewelopera należy oszczędność czasu. Samodzielna budowa, chociaż oczywiście realizowana przez specjalną ekipę, i tak wymaga od inwestora wielu poświęceń. Wybór projektu, materiałów, nadzorowanie ekipy, załatwianie formalności – wszystko to wymaga mnóstwa czasu i zaangażowania, ale także fachowej wiedzy. Kupując dom z rynku pierwotnego nie musimy się takimi sprawami martwić, bowiem to deweloper odpowiada za prawidłową realizację inwestycji. Takie rozwiązanie to nie tylko oszczędność czasu, ale również pieniędzy. Okazuje się bowiem, że domy od deweloperów to często bardzo dobre lokalizacje oraz wysoki standard wykończenia w przystępnej cenie, co trudno osiągnąć samodzielnie kupując działkę i stawiając budynek od podstaw. Transakcja taka jest przy tym bezpieczna, gdyż działalność firm deweloperskich jest regulowana prawnie, a do tego właściciele domu otrzymują gwarancję na budynek.

Szybko i pewnie

Kupując dom od dewelopera mamy dwie możliwości – zakup budynku już gotowego lub dopiero na etapie budowy. Obydwa rozwiązania mają swoje zalety. W przypadku zakupu gotowego domu oszczędzamy na czasie, a do tego możemy dokładnie zapoznać się z wyglądem budynku, układem i kubaturą pomieszczeń, nie tylko na planie, ale też na żywo. W przypadku budowy “od zera” nie mamy takiej możliwości. Druga możliwość, czyli zakup domu w trakcie realizacji, często jeszcze przed rozpoczęciem budowy, również jest korzystna. Na tym etapie można bowiem ingerować w projekt budynku, decydując np. o rozmieszczeniu ścian działowych, drzwi czy instalacji, np. elektrycznej lub hydraulicznej. Dzięki temu można optymalnie dostosować projekt wnętrz do swoich preferencji, co daje inwestorom dużą swobodę. Jak więc widać, kupno domu od dewelopera może okazać się znacznie korzystniejsze od samodzielnej budowy.Zostaw komentarz