Dlaczego warto mieszkać na osiedlu zamkniętym?

Kategoria: Blog

osiedle zamknięte

Wspólne podwórka na dużych osiedlach odchodzą do lamusa. Obecnie największą popularnością cieszą się niewielkie, ogrodzone inwestycje składające się z kilku budynków. Takie zamknięte osiedla powstają głównie w większych miastach. Jakie są zalety mieszkania w takim miejscu?

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Bezsprzecznym atutem osiedli zamkniętych jest poczucie bezpieczeństwa, jakie dają swoim mieszkańcom. Ogrodzenie, bramki na kod, szlabany przy wjeździe na osiedle, a do tego monitoring, a nieraz również ochroniarze – wszystko to w znaczący sposób podnosi poziom bezpieczeństwa. Na zamknięty teren nie może się dostać nikt nieupoważniony – wstęp na osiedle mają wyłącznie mieszkańcy. To znakomity sposób na zminimalizowanie przestępczości, zwłaszcza aktów wandalizmu i rabunków w mieszkaniach. To także spokój rodziców, którzy nie muszą obawiać się o bezpieczeństwo dzieci na ogrodzonym terenie.

Spokój i intymność

Nie ulega wątpliwości, że osiedla zamknięte to kameralna, spokojna przestrzeń. Ograniczenie ruchu samochodowego zapewnia ciszę i spokój, a także eliminuje problem braku miejsc parkingowych. Również ruch pieszy jest ograniczony – nie występuję tu zatem problem domokrążców, ulotkarzy czy po prostu obcych osób pod domem. Warto tu zaznaczyć, że deweloperzy oferujący mieszkania w takich miejscach dbają o kompleksowe zagospodarowanie ogrodzonego terenu. Dzięki temu mieszkańcy mają w obrębie swojego osiedla dostęp do wszelkich niezbędnych miejsc rekreacji i rozrywki, takich jak place zabaw dla dzieci, boiska sportowe czy miejsca do piknikowania i grillowania. Tereny te pozostają oczywiście prywatne i korzystają z nich wyłącznie mieszkańcy osiedla. Wszystko to sprzyja budowaniu społeczności. Na takich osiedlach zacieśniają się więzi, sąsiedzi często pozostają w dobrych, bliskich relacjach. Nic więc dziwnego, że zwolenników takich rozwiązań wciąż przybywa, a deweloperzy chętnie oferują mieszkania i domy na sprzedaż właśnie na zamkniętych osiedlach.Zostaw komentarz