Na czym polega wirtualne biuro?

Kategoria: Blog

wirtualne biuro

Dynamiczny rozwój gospodarczy sprawia, że outsourcing usług cieszy się coraz większą popularnością. Dotyczy to zwłaszcza biznesu, gdzie obecnie ogromną popularnością cieszą się tego typu usługi, czego przykładem są biura wirtualne.

Czym jest biuro wirtualne?

Najogólniej rzecz ujmując wirtualne biuro oferuje adres rejestracyjny dla firmy. Dotyczy to zarówno działalności gospodarczych, ale też fundacji i stowarzyszeń, do których założenia i prowadzenia potrzebny jest właśnie adres. Z tego rozwiązania chętnie korzystają w szczególności właściciele małych firm i młodzi przedsiębiorcy, którzy z jakichś powodów nie chcą lub nie mogą rejestrować firmy we własnym domu. Wirtualne biuro jest znakomitą alternatywą dla wynajmu powierzchni biurowej, zważywszy na fakt, że lokale użytkowe – szczególnie w większych miastach – są bardzo drogie. Nie zawsze zresztą wynajem biura jest zasadny, dlatego na wirtualną siedzibę decydują się często freelancerzy, np. artyści, dziennikarze czy copywriterzy. Wirtualne biuro to nieraz również lepszy od domowej siedziby, bo bardziej renomowany adres – zwykle są to biznesowe centra w dużych miejscowościach, co podnosi prestiż prowadzonej działalności. W podstawowym pakiecie usług biura wirtualnego znajduje się najczęściej także wirtualny adres korespondencyjny. Oznacza to, że wszelka korespondencja przychodząca na adres wirtualnego biura jest przekazywana – czy to tradycyjną pocztą, czy elektroniczną za pomocą skanów – do właściciela firmy.

Dodatkowe usługi biur wirtualnych

Coraz więcej firm zajmujących się świadczeniem usług związanych z prowadzeniem biura wirtualnego, kieruje do przedsiębiorców ofertę kompleksowej obsługi. Poza wirtualnym adresem rejestracyjnym i korespondencyjnym, możliwe jest również skorzystanie z obsługi księgowej czy prawnej. Niektóre firmy oferują możliwość wynajmu sal konferencyjnych, co pozwala na spotykanie się z kontrahentami pod adresem, gdzie zarejestrowano działalność. Dodatkowe usługi świadczone w ramach biura wirtualnego to również przechowywanie dokumentów czy doradztwo biznesowe.Zostaw komentarz